Acılı Lahana Salatası (Kimchi / Kimçi) - Videolu TarifiKimçi (Kimchi) nasıl yapılır biliyor musunuz? Kore mutfağından değişik bir lahana salatası tarifi; Acılı Lahana Salatası. Görüntülü tarifini izleyerek bu farklı lezzeti deneyebilirsiniz...

Malzemeler
Orta boy yarım lahana
2 adet yeşil soğan
2 yemek kaşığı kırmızı toz biber
1,5 yemek kaşığı esmer pirinç sirkesi (elma sirkesi)
1 yemek kaşığı susam
2 çay kaşığı şeker
2 çay kaşığı susam yağı
Yarım çay kaşığı tuz
Yarım çay kaşığı sarımsak tozu

Acılı Lahana Salatası - Videolu Tarifi
Acılı Lahana Salatası (Kimchi / Kimçi)

Kimçi (Kimchi) hakkında:

Kimçi, ayrıca kimchi, gimçi, gimchi veya kimchee olarak da bilinenen, mayalanmış kırmızıbiber ve sebzelerden özellikle çin lahanasından yapılan, geleneksel bir Kore yemeğidir. Kelimenin eski telaffuzu çim-çae (chim-chae) şeklindedir ve "sıvıya bastırılıp bekletilen/batırılmış sebze" anlamına gelir. Ancak, telaffuzdaki büyük değişiklikle, kimçinin artık aslı Hanja ile bir ilgisi kalmamıştır [1].

Kore'de, kimçi daha çok yemeklerin yanında garnitür olarak servis edilir, ama bazı yemeklerde malzeme olarak kullanıldığı da olur: kimçi jjigae (kimçi güveç), kimçi bokkeumbap (kimçi kızartılmış pirinç) ve diğer yemekler.

Kimçi genellikle bir sebze ve aroma verici baharatlar karışımından oluşur. En bilinen ve yaygın malzeme Çin lahanası olmakla beraber bölgesel ve mevsimsel çeşitlemeler mevcuttur. Turp, sarmısak, kırmızı biber, taze soğan, mürekkep balığı, istiridye, diğer deniz ürünleri, taze zencefil, tuz ve şeker kullanılır. Popüler çeşitlerden bazıları turpla yapılan kkakdugi ve acı baharatlarla doldurulmuş salatalık kimçi oisobaegidir.

Kaynak: Vikipedi
★ TÜM YEMEK TARİFLERİNİN LİSTESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN ★

★ BİNLERCE VİDEOLU YEMEK TARİFİNİ İZLEMEK İÇİN ► WWW.MUTFAK.TV ★

Binlerce Videolu Yemek Tarifi www.Mutfak.TV'de!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Yemek TV  © 2010-2014 | www.Yemek.TV | Template Recipes by Emporium Digital | YemekTV English | ÜST▲